КИЇВ (QHA) -

Україна в Генасамблеї ООН домоглася збільшення підтримки резолюцій про права людини в окупованому Криму, повідомив 22 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає кореспондент QHA.

— Якщо ви подивитеся на голосування цього і минулого року, то побачите, що, незважаючи на всі відчайдушні спроби Росії (а ми знаємо, що російські посли їздили навіть по островах Тихого океану, намагалися шантажувати), ми покращили свої позиції, — сказав він.

За його словами, велика кількість тих, хто утримався при голосуванні за резолюцію щодо Криму, пов'язана із загальною позицією багатьох країн щодо доцільності обговорення прав людини в ООН.

— Ми повинні розуміти, що наша резолюція не про статус окупованого Криму. Щодо статусу всім все ясно. Вона про порушення прав людини в окупованому Криму. Є багато країн, наприклад, такою є скоординована позиція країн АСЕАН, які вважають, що питання прав людини повинні розглядатися в контексті Ради з прав людини в Женеві і не переноситися на нью-йоркський майданчик. Ми вважаємо, що це за визначенням не може бути так. Питання Криму має просуватися на всіх майданчиках. Якщо ви подивитеся на інші голосування з прав людини, то побачите, що баланс голосів у наш бік є досить позитивним, зазначив Клімкін.

За його словами, Росія намагалася добитися того, щоб голосів "проти" було більше, але 20 країн, які проголосували проти резолюції, - це весь ресурс Росії.

Нагадаємо, 19 грудня Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує порушення прав людини в окупованому Росією Криму. На відміну від попереднього, прийнятого рік тому, новий документ визнає ситуацію у Криму окупацією і міжнародним збройним конфліктом. Крім того, резолюція вимагає від Росії "повністю і негайно" виконати постанову Міжнародного суду ООН у справі "Україна проти Росії" від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи, зокрема відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

QHA