КИЇВ (QHA) -

Спекуляції з приводу можливої ​​«оренди» Криму є свідомою здачею агресору окупованого півострова. Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін у інтерв'ю для ZN.UA.

Міністр зазначив, що якщо підтвердиться замовний характер даних спекуляцій і будуть відслідковані «платежі», то інформацію про них необхідно оприлюднити.

— Всі ці спекуляції, що Крим «піде шляхом Аляски»,  це абсолютно свідома здача Криму. У Штатах таких планів ніхто всерйоз не обговорює. А якщо кудись підуть якісь «платежі», отже, їх уже хтось із кимось розділив. Про це теж не слід мовчати.

Глава зовнішньополітичного відомства висловив жаль, що українські політичні діячі використовують зовнішню політику держави як інструмент для своїх внутрішньополітичних чвар. Такими діями вони провокують зневажливе ставлення до себе з боку міжнародних партнерів, завдаючи шкоди репутації України, стверджує Клімкін.

У багатьох країнах, незважаючи на будь-які внутрішні чвари, зазвичай всі говорять якщо не однією мовою, то як мінімум з одним набором меседжів для зовнішнього світу. А у нас всі використовують зовнішній вимір як якийсь важіль для вживання у внутрішній політиці... Це робить деяких українських політиків об'єктом посмішок з боку наших міжнародних партнерів, а деяких об'єктом зневажливого ставлення.

Раніше QHA повідомляло, що колишній член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав свій план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану зокрема була подана ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду РФ на 50-100 років.

Прокуратура Автономної Республіки Крим 21 лютого відкрила кримінальне провадження за підозрою народного депутата Андрія Артеменка у державній зраді.

QHA