КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ Павло Клімкін порівняв ситуацію в Каталонії та анексію Російською Федерацією Кримського півострова.

Про це він повідомив після зустрічі з міністром закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастісом.

Клімкін заявив, що ситуація в Каталонії відрізняється від ситуації з окупацією Криму, оскільки в Каталонії немає тисячі російських військ і бронетехніки.

— Було питання про тенденції в Україні та тут, однозначно не можна проводити ніяких паралелей, оскільки уявіть: щоб зараз у Каталонії знаходилися 2 тисячі російських танків і броньованих машин, тисячі російських регулярних військ і десятки тисяч російських найманців. Все фінансувалося б безпосередньо та управлялося б Росією, — зазначив Клімкін.

Він також додав, що в Україні є лише російська агресія і немає сепаратизму.

— У нас є реальна російська агресія. Спочатку було це так само в Криму, і так само зараз відбувається на Донбасі. Але в сенсі російських спроб вести гібридну війну проти всієї Європи, щоб її послабити, у нас дійсно є спільні виклики, про що ми сьогодні говорили.

Раніше QHA повідомляло, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна 31 жовтня представить проект резолюції Ради безпеки ООН з прав людини в окупованому Криму. Дана резолюція повинна закликати Російську Федерацію виконувати рішення Міжнародного суду ООН, а також засудити її дії щодо недопуску міжнародних і гуманітарних організацій на територію півострова.

Джерело: Сегодня.UA

QHA