НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

У Раді безпеки ООН 13 лютого була вперше в історії прийнята резолюція про захист критичної інфраструктури. Ініціатором резолюції стала українська делегація на чолі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним. Про це повідомляє Твіттер делегації України в ООН.

Резолюція включає в себе тези про захист життєво важливої ​​інфраструктури, збільшення кримінальної відповідальності за атаки на критичні об'єкти та посилення взаємодії між державами в питаннях захисту інфраструктури і людей.

— У той час як ми прагнемо зберегти найважливіші елементи інфраструктури, нам у жодномуразі не можна забувати про те, що під загрозою перебувають саме життя наших жителів, — прокоментував Клімкін.

Співавторами України за текстом резолюції виявилися 30 країн-учасниць СБ ООН.

Нагадаємо, з 29 січня серйозно загострилася ситуація в районі Авдіївки Донецької області. Сили АТО зазнали втрат. У боях за Авдіївку з 29 січня по 2 лютого загинули 11 українських військових.

30 січня у результаті обстрілів бойовиків Авдіївка залишилася без тепла, води і електрики. Увечері того ж дня в місті було введено надзвичайний стан.

5 лютого майже вся Авдіївка була підключена до електропостачання.

Як повідомляло QHA, глава представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі закликав сторони конфлікту дотримуватися режиму припинення вогню, щоб уникнути остаточного руйнування соціально-економічної інфраструктури Донбасу.

ФОТО: інтернет

QHA