КИЇВ (QHA) -

Під час засідання комісії стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною була обговорена низка питань, яка свідчить про те, що відносини між двома країнами характеризуються щільною співпрацею. Про це під час прес-брифінгу в рамках дводенного візиту міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу в Україні повідомив глава МЗС України Павло Клімкін, передає кореспондент QHA

— Тільки що закінчилося засідання стратегічного партнерства між сторонами, під час якого було обговорено весь порядок денний, що свідчить про те, що наші відносини — це дійсно відносини стратегічного партнерства... Сьогодні був підписаний план взаємодії на два роки між державами. І зараз готується дорожня карта в плані подальшого розвитку наших відносин, — сказав він.

Серед інших питань у контексті українсько-турецьких відносин були також обговорені питання російської військової агресії проти України і питання тимчасової окупації Криму.

— У нас було фантастична взаємодія при роботі над резолюцією ООН. Це постійна взаємодія, і ми завжди відчуваємо підтримку Туреччини у цих питаннях. Це не тільки політична, але і дружня підтримка, — додав Павло Клімкін.

Дводенний візит до України турецького міністра приурочений до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною, а також з нагоди п'ятої наради Спільної групи стратегічного планування. Дані переговори також є і підготовчим етапом до проведення засідання Стратегічної ради високого рівня між двома державами.

Як повідомляло QHA, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу провів зустрічі також із представниками кримськотатарського народу — лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим та головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Також Чавушоглу зустрівся з главою всесвітньої асоціації турків-месхетинців в Україні Маратом Расуловим і поспілкувався з президентом Союзу гагаузів України Василем Келогло. У рамках візиту також заплановані зустрічі з главою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

QHA