КИЇВ (QHA) -

За три роки окупації Росія реалізувала в Криму єдиний успішний проект під назвою «тотальна мілітаризація». Про це під час панельної дискусії «Крим через три роки після окупації: ситуація, висновки, перспективи» розповів експерт, головний редактор порталу Black Sea News Андрій Клименко.

— Єдиною історією успіху в Криму стала мілітаризація. Сьогодні європейці та американці зрозуміли, що угрупування, створене за три роки на півострові, загрожує всьому світу, — зазначив експерт.

За словами Клименка, Росія направляє до Криму новітні зразки військової техніки. Сьогоднішній ракетний потенціал Криму становить 2500 км, що дозволяє запускати боєголовки до Італії та будь-якої країни Центральної Європи.

— Таким чином, Чорне море стало «російським озером», як говорив Реджеп Таїп Ердоган раніше, — підкреслив спікер.

На сьогоднішній день Росія тримає повний контроль над регіоном Чорного моря на тлі того, що НАТО поки не знайшло методики протидії. Крім того, за словами експерта, Росія втягнула Крим до сирійської війни.

— Комплекси БУК, що стріляють по Ізраїлю, були перекинуті з Криму до Сирії. А Росія завозить до Криму нову техніку, — каже Клименко.

Нагадаємо, 15 березня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у рамках офіційного візиту до Туреччини провів зустріч із президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони скоординували позиції щодо недопущення мілітаризації Криму і ситуації з порушенням прав людини в окупованому Росією Криму та на Донбасі.

Окупаційна влада створює усілякі труднощі для незалежного моніторингу дотримання міжнародних стандартів у сфері забезпечення прав людини у Криму, зокрема, з боку міжнародних правозахисних організацій, що спричинило масовий відтік громадян України з півострова.

QHA