КИЇВ (QHA) -

Ситуація навколо кримського питання в Чорноморському регіоні залишається напруженою через нестабільні взаємини країн регіону з Російською Федерацією. Таку думку під час панельної дискусії «Крим через три роки після окупації: ситуація, висновки, перспективи» висловив експерт фонду «Майдан закордонних справ», головний редактор порталу Black Sea News Андрій Клименко, відповідаючи на питання кореспондента QHA.

За словами Клименка, на напружену ситуацію в регіоні, зокрема, впливають складні російсько-турецькі відносини.

— Країни НАТО уважно стежать за їхніми відносинами, тому що на території Туреччини, яка є однією з найбільших військових держав серед країн НАТО, розміщується авіабаза з ядерною зброєю США, — розповідає Клименко.

Він зазначає, що Румунія та Грузія на даний момент мають абсолютно чітку позицію щодо суверенітету України, окупації Криму і варіантів протистояння російській агресії. А ось від Молдови, в якій нещодавно до влади прийшли прокремлівські сили, Україні очікувати підтримки не варто.

Експерт вважає, що на сьогоднішній день країни Чорноморського регіону можуть допомогти Україні в боротьбі з мілітаризацією Криму, тільки розмістивши на своїй території більшу кількість нових військових засобів — ракетних, протиракетних, військово-морських, радіоелектронних та інших.

— Як дипломатично не можна повернути Крим, точно так же дипломатичними методами неможливо нормалізувати ситуацію в Чорноморському регіоні. Тільки дипломатія в поєднанні з економічним тиском і військовим додержанням може привести до успіху. Потрібно підтримувати нові проекти, які б компенсували мілітаризацію Криму Росією та відновили б порушений військово-стратегічний баланс у регіоні, — резюмував Андрій Клименко.

Як повідомляло раніше QHA, експерт фонду «Майдан закордонних справ», головний редактор порталу Black Sea News Андрій Клименко заявив, що за три роки окупації Росія реалізувала в Криму єдиний успішний проект під назвою «тотальна мілітаризація».

ФОТО: Shutterstock

QHA