КИЇВ (QHA) -

Українці, які спробують скористатися новим російським законом, що обіцяє їм спрощене отримання громадянства РФ, з точки зору українського законодавства все одно будуть вважатися громадянами України. Таким чином у прес-службі Міністерства закордонних справ України відповіли на питання агентства QHA, ким держава вважатиме таких людей — своїми нинішніми або колишніми громадянами.

У МЗС зазначили, що законодавство України (Конституція і Закон «Про громадянство України» — далі Закон) ґрунтується на принципах єдиного громадянства. А принцип єдиного громадянства означає невизнання правових наслідків множинного громадянства.

— Якщо громадянин України одночасно є громадянином іншої держави або держав, незалежно від підстав набуття іноземного громадянства, він у правових відносинах з Україною буде визнаватися тільки громадянином України, що і закріплено у ст. 2 Закону.

Таким чином, українці, які скористалися механізмом, який запропонований новим російським законом, як і раніше будуть вважатися громадянами України.

Крім того, у МЗС підкреслили, що, взявши на себе повноваження визначати порядок виходу з громадянства іноземної держави, російська влада грубо порушила норми міжнародного права, оскільки це є виключною прерогативою національного законодавства держави відповідного громадянства. Відмова від громадянства України у формі направлення нотаріально завіреної заяви про відмову від українського громадянства до повноважного органу країни громадянства нікчемна за своєю суттю та змістом. Єдиним документом, що засвідчує факт припинення громадянства України як шляхом виходу з нього, так і його втрати, є відповідний указ президента України.

Українське МЗС у черговий раз закликало громадян не піддаватися на російські провокації, а також утриматися від поїздок до РФ — країни, яка окупувала частину української території і вже не один рік веде неоголошену війну проти України.

Як повідомляло QHA 31 липня президент РФ Володимир Путін підписав закон, згідно з яким громадяни України, які бажають отримати громадянство РФ, повинні будуть підписати заяву про відмову від українського громадянства. Цей документ засвідчується нотаріально, після чого одна копія залишається у міграційній службі РФ, а друга прямує до України. Така заява буде замінювати довідку про відмову від громадянства, яку раніше потрібно було отримувати в уповноважених органах України. Закон набуває чинності з 1 вересня 2017 року.

Довідка. Закон України «Про громадянство України», стаття 2: «Законодавство України про громадянство ґрунтується на таких принципах: 1) єдиного громадянства — громадянства держави Україна виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України...»

ФОТО: інтернет

QHA