ВАШИНГТОН (QHA) -

Протягом декількох місяців між адміністрацією Трампа і владою у Пхеньяні діє «нью-йоркський канал» зв'язку з участю двох високопоставлених дипломатів, пише Deutsche Welle з посиланням на повідомлення АР у п'ятницю, 11 серпня.

За інформацією агентства, протягом декількох місяців регулярні контакти відбуваються між спецпредставником Держдепартаменту США по КНДР Джозефом Юном і високопоставленим північнокорейським дипломатом у місії країни в ООН Пак Сон Ілем. Співрозмовники AP називають це «нью-йоркським каналом», він використовується переважно для обміну інформацією між Вашингтоном і Пхеньяном. Повідомляється, що Джозеф Юн — єдиний американський дипломат, який має вихід на північнокорейських колег.

Обмін повідомленнями між Юном та Ілем поки ніяк не допоміг послабити напруженість, що виникла в останні тижні між США і КНДР, розповіли джерела інформагентства.

Зазначимо, що на поточному тижні Пхеньян пригрозив також ядерним ударом по материковій частині США, якщо Вашингтон спробує розпочати «превентивну війну». Проте американський лідер порадив КНДР «дуже і дуже остерігатися» навіть думати про напад на США. А 11 серпня Трамп заявив про готовність Вашингтона діяти військовими методами у конфлікті з Північною Кореєю.

Як повідомляло раніше QHA, після заяви Дональда Трампа від 8 серпня, що США дадуть відповідь «вогнем і люттю, яких світ ніколи раніше не бачив», в разі нових погроз з Північної Кореї, командування збройних сил КНДР оприлюднило заяву про підготовку плану ракетного удару по військовій авіабазі Сполучених Штатів на острові Гуам.

ФОТО: інтернет

QHA