БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Дії України щодо введення е-декларування для громадських організацій суперечить Угоді про асоціацію з ЄС. Про це заявив Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан.

За його словами, українська влада не виконала своїх зобов'язань.

— Відмова від скасування цієї норми суперечить європейським прагненням України. Додаткове і неприйнятне зобов'язання грає на руку тим, хто хоче знищити зусилля України з ефективної боротьби з корупцією. Відносини ЄС з Україною базуються на спільних цінностях. Обидві сторони погодилися, що повага до демократичних принципів, прав людини і основних свобод є основними елементами Угоди про асоціацію, — зазначив Хан.

Також він додав, що за останні роки Україна досягла великих успіхів і має незабаром скасувати норму, пов'язану з декларуванням активістів.

Нагадаємо, що Верховна Рада не звільнила громадських активістів від декларування. Глава парламенту Андрій Парубій тричі намагався винести це питання на голосування, але необхідних 226 голосів для його включення до порядку денного зібрати не вдалося. Раніше активісти протестували проти е-декларування доходів антикорупційних та інших активістів.

Раніше QHA повідомляло, що Євросоюз висловив невдоволення тим, що в Україні не скасували обов'язкове декларування майна і доходів для активістів, які борються з корупцією.

QHA