БУДАПЕШТ (QHA) -

Україна закликала Польщу по-дружньому вирішити питання щодо зображення на нових польських паспортах Меморіалу орлят у Львові, повідомляє УНІАН.

З відповідним проханням глава МЗС України Павло Клімкін звернувся до польського колеги Вітольда Ващиковського на засіданні країн Вишеградської групи та Східного партнерства у Будапешті 31 серпня.

— Українська сторона відзначила суперечливість ідеї щодо зображення кладовища орлят у Львові на нових польських паспортах і наголосила на необхідності вирішення цього питання в дусі добросусідства, йдеться у повідомленні.

Як відомо, до сторіччя незалежності у Польщі 2018 року випустять паспорти в новому дизайні. Згідно із задумом польського зовнішньополітичного відомства, на новому паспорті будуть зображені важливі для Польщі історичні особи і мотиви. Одним з таких польський уряд вважає Меморіал орлят у Львові і зображення Гострої брами у Вільнюсі.

Тим часом реакція на ініційований Міністерством внутрішніх справ Польщі конкурс вже пішла від МЗС України та Литви. У понеділок, 7 серпня, в Міністерстві закордонних справ України вручили ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пекло, повідомивши, що останні дії Варшави негативно вплинуть на двосторонні відносини.

ФОТО: інтернет

QHA