КИЇВ (QHA) -

Українська делегація на засіданні комісії Україна — Польща з проблем історії має підняти питання про функціонування на території Польщі організацій, що захищають права українців, заявив 15 лютого виконавчий директор Інституту світової політики Євген Магда, передає кореспондент QHA.

— Українська делегаціямає піднімати питання про функціонування на території Польщі різноманітних українських організацій, які захищають права національних меншин — як громадян Польщі українського походження, так і права тих наших співгромадян, які є у Польщі трудовими мігрантами, — сказав він.

На думку експерта, Україна має відстоювати свої інтереси будь-яким чином.

— Я очікую початку діалогу і відстоювання Україною своїх інтересів різними способами.

Євген Магда вважає, що зупинити скандальний "антибандерівський" закон у Польщі вже не можна, а направляючи його до Конституційного суду, президент Польщі Анджей Дуда просто вирішує свої внутрішньополітичні завдання.

— Очікувати, що Сейм і Сенат повністю відіграють назад, не варто. Міністр закордонних справ Яцек Чапутовіч заявив, що Конституційний суд Польщі прислухається до українських застережень, але мені здається, що це більше політична гра польського керівництва, оскільки в Польщі була проблема з легітимністю Конституційного трибуналу. Тому Анджей Дуда не просто направив туди закон про розширення повноважень Інституту національної пам'яті, але й сприяє легітимізації нинішнього його складу, — зазначив він.

Нагадаємо, 1 лютого Сенат Польщі ухвалив поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який передбачає серед іншого кримінальну відповідальність за пропаганду так званої "бандерівської ідеології". Закон засудили Україна, США та Ізраїль.

Відзначимо, 16 лютого відбудеться засідання комісії Україна — Польща на рівні віце-прем'єр-міністрів, на якому планується врегулювати розбіжності Варшави і Києва щодо спірних моментів історії.

QHA