КИЇВ (QHA) -

У Комітеті держбезпеки Білорусі заявили, що затриманий у Білорусі український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з громадян Білорусі, які за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру.

Про це на брифінгу заявив офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин.

— 25 жовтень 2017 року працівниками КДБ при проведенні агентурної акції на гарячому було затримано кадрового співробітник Головного управління розвідки Міноборони України Павла Шаройка. З урахуванням досвіду його роботи як керівника прес-служби Головного управління розвідки Міноборони, для прикриття йому визначена посада кореспондента Громадської національної телерадіокомпанії України, зазначив він.

Дмитро Побяржин також заявив, що стосовно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі (шпигунство) і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

В результаті Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки, працює під прикриттям, а також має звання полковник. Він також підтвердив, що координацію його розвідувальної діяльності здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України у Білорусі. За діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, Скворцов оголошений персоною нон-грата, повідомив представник КДБ.

У свою чергу керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook повідомив інші факти затримання.

— Безпосередньо в день затримання П.Шаройко зустрівся зі співробітником пропагандистського телеканалу НТВ (Російська Федерація) на прохання останнього. Він намагався передати Павлу нібито секретні документи щодо використанню території Республіки Білорусь для вторгнення в Україну (деталь: співробітник НТВ стверджував, що дані документи  з російського Генштабу, хоча навіть поверховий їхній аналіз показує, що вони мають відношення виключно до білоруських Збройних сил). У них, крім іншого, йдеться про загальне посилення військової «співпраці» з РФ, включаючи плани передислокації на територію Білорусі 2018 року російської ракетної бригади та батальйону РЕБ ЗС РФ,  повідомив він.

Тимчук також зазначив, що Шаройко відмовився взяти ці документи. По дорозі назад він був затриманий співробітниками КДБ РБ.

З огляду на участь у подіях співробітника інструменту російської пропаганди, варто вважати, що у випадку з провокацією з П.Шаройком мова йде не про «самостійну» операцію КДБ РБ, а про спільну операції білоруських і російських спецслужб, написав він.

Також Тимчук надав документи, які передавали українському журналісту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Шаройка відвідав український консул.

Джерело: Tut.by

QHA