МІНСЬК (QHA) -

У Білорусі співробітники КДБ затримали 26 активістів, яких підозрюють у підготовці збройних провокацій. Затриманими виявилися члени «Білого легіону» на чолі з Мирославом Лозовським, а також «Молодого фронту» на чолі з Дмитром Дашкевичем. Про це повідомляє білоруське державне інформагентство «Белта» з посиланням на Комітет держбезпеки країни.

Крім зброї, під час обшуків у місцях проживання затриманих була знайдені атрибутика українських об'єднань «Азов» та УНА-УНСО, а також так званої «тактичної групи Білорусь».

— Проведено 29 обшуків за місцями їхнього проживання, перебування та зберігання предметів і документів. Вилучено автомат Калашникова, три карабіни, два пістолети, набої, гранати, кийки, метальні ножі і сокири, предмети і речовини для виготовлення саморобних вибухових пристроїв, військова форма, бронежилети, каски, медичні аптечки натовського зразка, різна атрибутика батальйону «Азов», «тактичної групи Білорусь », УНА-УНСО, а також посібники з ведення бойових дій у місті, поінформувало агентство.

«Белта» пише, що спецслужбами були отримані відомості про підготовку поповнення рядів активістів бійцями добровольчих батальйонів, які захищали Україну від російської агресії на Донбасі.

— Планувалося також прибуття бойовиків з України. Йдеться про послідовників УНА-УНСО, з якими «Білий легіон» тісно співпрацює ще з 90-х, а також інших осіб, які брали участь у бойових діях на сході України у складі націоналістичних формувань.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, білоруські правоохоронці 21 березня затримали два десятки бойовиків, які готували збройну провокацію. Згідно з наявною у президента Білорусі Лукашенка інформацією, тренувальні табори провокаторів були розташовані в Україні та країнах Європи.

22 березня Служба безпеки України запросила уточнень у правоохоронних органів Білорусі у зв'язку із заявами президента республіки Олександра Лукашенка про тренувальні табори провокаторів в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA