КИЇВ (QHA) -

Надання громадянам України можливості безвізових поїздок до країн Шенгенської зони стимулює молодь окупованого Криму та ОРДЛО вступати до українських вищих навчальних закладів. Про це в коментарі агентству QHA сказав ректор Таврійського національного університету Володимир Казарін (ТНУ зараз працює в Києві).

За словами Володимира Казаріна, українську молодь з окупованих територій приваблюють широкі можливості, які відкриває отримання освіти в українських вишах, і цього року можна очікувати збільшення кількості охочих навчатися на материковій Україні. Крім того, такий вибір молодих кримчан свідчить, що своєю батьківщиною вони вважають Україну.

— Найважливіший момент отримання безвізу неймовірно зараз стимулює молодь з Криму, тому що вони бачать реальну можливість стати частиною світу: їздити, знайомитись, зустрічатись. І я сподіваюсь, що цього року буде дуже великий потік на материкову Україну вступників з окупованих територій. І ми продемонструємо вкотре, що батьківщиною своєю ця молодь вважає Україну.

Володимир Казарін також нагадав, що наразі триває вступна кампанія як в Таврійському університеті, так і в інших українських вишах, де можуть вчитися діти з окупованих територій. Він позитивно оцінив змінений торік порядок вступу для цієї категорії, зазначивши, що Україна зберігає для неї максимально пільгові умови, які приваблюють вступників (зокрема, збережено звільнення від ЗНО, тому що в кримських школах не викладаються предмети українознавчого циклу). Водночас Росія повернула єдиний державний іспит для кримчан, давши їм таким чином зрозуміти: пільги скінчились, Крим  вже частина Росії, тож його жителі вступатимуть до вишів на загальних засадах.

Така ситуація теж перевага України, — зазначив Казарін.

Як повідомляло QHA, сьогодні Рада міністрів Європейського Союзу схвалила безвізовий режим поїздок до країн ЄС громадян України. Очікується, що безвізовий режим набуде чинності у червні 2017 року, після чого українці зможуть перебувати в країнах Євросоюзу по 90 днів кожні півроку.

Нагадаємо, українські виші приймають на навчання кримчан за спрощеною процедурою. В 2017 році Міністерство освіти і науки виділило для освітніх центрів «Крим — Україна» близько 870 квотних місць на держбюджет для кримчан. Є дійсним минулорічний список 12 освітніх центрів у вищих навчальних закладах різних міст України, які охоплюють абсолютно всі спеціальності і де можна за спрощеною процедурою скласти державну підсумкову атестацію. Освітні центри почнуть діяти з 19 червня.

QHA