БАРСЕЛОНА (QHA) -

Парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії.

Регіональний парламент, що складається зі 135 депутатів, після таємного голосування оголосив про одностороннє відділенні автономної спільноти від Іспанії, при цьому у голосуванні не брали участь представники опозиційних партій.

За проголошення незалежності Каталонії проголосувало 70 депутатів регіонального парламенту, проти — 10, утрималися  2.

Ми формуємо Каталонську Республіку як незалежну і суверенну країну під верховенством закону, йдеться у резолюції.

Нагадаємо, президент Європейської Комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер застеріг від проголошення незалежності Каталонії. Він вважає, що шляхом односторонньої незалежності можуть піти багато регіонів. Юнкер переконаний, що вихід Каталонії зі складу Іспанії може призвести до того, що ситуація в регіоні стане занадто складною для ЄС.

Президент Каталонії Карлес Пучдемон анонсував перед каталонськими депутатами створення незалежної республіки, однак тут же оголосив, що офіційне проголошення суверенітету відкладається на кілька тижнів.

Своє рішення про незалежність він обгрунтував результатами референдуму, який відбувся 1 жовтня і в якому брали участь 43% каталонців з 5,3 млн, що мають право голосу. З них 90% висловилися за суверенітет. Референдум був оголошений Конституційним судом Іспанії незаконним, а його результати анульовано.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, виступаючи в Сенаті Іспанії, попрохав сенаторів підтримати активацію статті 155 Конституції Іспанії, яка передбачає введення прямого управління у Каталонії.

Джерело: El Pais

QHA