БАРСЕЛОНА (QHA) -

Голова каталонської регіональної адміністрації Карлес Пучдемон заявив у телезверненні в середу, 4 жовтня, що відкритий для переговорів з Мадридом через посередників. У той же час каталонська влада «ні на міліметр» не відхиляться від свого курсу на незалежність регіону, — додав він.

На думку Пучдемона, діалог не відбувається з вини Мадрида, який відхиляє всі подібні пропозиції. У той же вечір іспанський уряд у спеціальній заяві розповів про умови для початку переговорів.

— Якщо пан Пучдемон хоче вести переговори або послати посередників, він прекрасно знає, що повинен зробити перш за все: повернутися на шлях закону, йдеться у прес-релізі на сайті уряду Іспанії.

Мадрид відмовляється вести переговори про будь-що незаконне і не піддасться на шантаж, — зазначається також у заяві.

Референдум про незалежність Каталонії пройшов 1 жовтня. Близько 90% тих, хто голосував, висловилися за відділення цієї автономії від Іспанії. У плебісциті, який Мадрид оголосив таким, що суперечить конституції країни, взяли участь 2,26 млн осіб, тобто всього 42,3% від кількості всіх виборців Каталонії.

Каталонська влада заявили, що результат голосування «обов'язковий до виконання» і мають намір проголосити незалежність регіону уже в кінці поточного або на початку наступного тижня. На даний час між регіональним урядом Каталонії і Мадридом не відбувається жодних контактів.

QHA повідомляло, що парламент Каталонії на пленарному засіданні 9 жовтня обговорить результати референдуму і вирішить, чи буде проголошена незалежність регіону від Іспанії.

Джерело: Deutsche Welle

QHA