КИЇВ (QHA) -

Протягом історії Росія використовувала народи Поволжжя для усунення військових загроз, одночасно обмежуючи їх у правах і піддаючи русіфікації. Про це заявив Рафіс Кашапов, член правління Всетатарского громадського центру, колишній політв'язень, на прес-конференції у Києві.

— Останні роки після приходу Путіна до влади притісняють права усіх корінних народів: і національні, і економічні, і релігійні, за всіма параметрами. Значить, ми повинні об'єднатися проти злочинного режиму, повинні згуртуватися. Інакше через 40 – 50 років від татар нічого не залишиться, ми потрапимо під русифікацію і зникнемо як нація. Під час Другої світової для татар татарською мовою видавали 47 газет і журналів. Після війни залишилося всього сім! Що це означає? Для імперії ми як добриво. Якщо є загроза, всі поволзькі народи використовують для її усунення, — сказав Кашапов.

Він підкреслив, що переслідування татар на території Росії мають ті ж причини, що й переслідування кримських татар на території окупованого півострова.

— ФСБ довгі роки проводить експерименти в частині репресій. Репресивна машина під керівництвом ФСБ, ГРУ та військових активно проводить свої заходи. І ці переслідування засновані на національному і релігійному факторах. Як тільки був анексований Крим, у камері виявилося близько 300 кримських татар. А чотири роки тому в Татарстані було заарештовано близько 40 мусульман. Їх били, катували, навіть праскою пропалювали груди, — розповів Кашапов кореспонденту QHA.

Нагадаємо, Рафіс Кашапов розповів, чому кримські татари сильніші у боротьбі проти російської імперської політики, ніж поволзькі.

Раніше QHA повідомляло, що муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов стверджує, що репресії проти мусульман стали щоденною практикою в Криму.

QHA