АНКАРА (QHA) -

Російські окупанти винесенням вироку заступнику голові Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу знову продемонстрували зневагу щодо прав людини і законів. Таку заяву опублікував глава Фонду «Емель Крим» і представник Меджлісу кримськотатарського народу у Туреччині Зафер Каратай.

— Російські окупанти, які 2014 року зазіхнули на всі види міжнародного права, вторглися і анексували історичну батьківщину кримських татар, сьогодні, 11 вересня, знову познущалися над правами людини і законом, йдеться у повідомленні.

На думку Каратая, винесенням вироку Ахтему Чийгозу російська влада відкрито продемонструвала свої незаконні методи і тиск, що застосовуються щодо лідерів кримських татар та обраного верховного представницького органу Меджлісу з метою узаконити анексію і знищити представників народу, що мирно виступають проти окупації.

 Кримські татари добре знають, що рішення йдуть не від так званого суду, а від Кремля. Рішенням про вісім років ув'язнення для Ахтема Чийгоза країна-окупант, Путін і всі жалюгідні люди у Криму продемонстрували, як сильно вони бояться кримських татар і наскільки вони зневірені перед обличчям великого опору, — підсумував глава фонду.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Нагадаємо, після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: інтернет

QHA