ОТТАВА (QHA) -

Дії Росії у Радбезі ООН викликають певне занепокоєння в уряду Канади, заявила глава канадського МЗС Христя Фріланд, передає видання CBC.

Неодноразове блокування резолюції Радбезу ООН дає злочинцям можливість уникати відповідальності. Росія вже увосьме накладає вето на сирійську резолюцію, що означає наявність проблем у самій структурі ООН, наголосила канадський міністр.

— У діяльності ООН фіксується системний збій. Росія вже увосьме блокує резолюцію щодо Сирії. Москва ігнорує біль сирійського народу і не дає можливості притягнути до відповідальності учасників та організаторів злочинів у Сирії, зазначила Фріланд.

Христя Фріланд подякувала тим країнам, які підтримали останню резолюцію Радбезу, серед них — Єгипет, Італія, Японія, Сенегал, Швеція, Україна, Уругвай, Франція, США і Великобританія.

Як повідомляло QHA, Росія 13 квітня вчергове скористалася правом вето і заблокувала у Раді Безпеки ООН проект резолюції про застосування хімічної зброї режимом Асада у Сирії. Проект був підготовлений спільно делегаціями США, Великобританії і Франції.

Сполучені Штати Америки 7 квітня завдали ракетного удару по базі «Шайрат» ВПС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї у місті Хан Шейхун провінції Ідліб, в результаті якого загинуло, за різними даними, від 70 до 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, включаючи дітей.

ФОТО: інтернет

QHA