ПАРИЖ (QHA) -

Кілька європейських, американських і російських банків відмовилися від кредитування президентської кампанії кандидата в президенти Франції від ультраправої націоналістичної партії «Національний фронт» Марін Ле Пен. Сама політик стверджує, що це рішення обумовлене політичними мотивами. Про це вона розповіла в ефірі французького каналу BFM-TV.

— Всі французькі банки відмовляються кредитувати мою президентську кампанію, незважаючи на те, що вони нічим не ризикують, адже ми впевнені в тому, що зможемо набрати більше 5%. Таким чином, ми бачимо, що це політичне рішення. Я боролася з банками, адже це (відмова фінансувати кампанію Ле Пен. — Ред.) є загрозою для демократії. Я звернулася до європейських, англійських, американських, російських банкыв і, звичайно, прийму допомогу від першого, хто буде готовий виділити кошти, — заявила Ле Пен.

Варто згадати, що попередній кредит у сумі 9 млн євро на передвиборну кампанію до Європарламенту в 2014 році Марін Ле Пен отримала від чесько-російського банку. Тоді її партія «Національний фронт» за підсумками виборів набрала 25,4%, зайнявши 24 ыз виділених для Франції 74 крісел у Європейському парламенті. Однак наприкінці минулого року стало відомо, що російське агентство зі страхування вкладів подало позов до суду через борг партії Ле Пен перед банком, права на який Перший чесько-російський банк незаконно передав третій особі.

Нагадаємо, як передавало QHA, кандидат у президенти Франції Марін Ле Пен в ефірі французького телеканалу заявила, що вважає анексію Криму Росією законною, аргументувавши свою позицію тим, що кримчани нібито «проявили волю» на псевдореферендумы під дулами автоматів «зелених чоловічків», завезених до Криму з РФ.

Таким чином вона повторила свої ж слова, сказані в 2014 році за підсумками кримського «референдуму». Тоді французький політик стверджувала, що «народ (Криму), що жив у страху, кинувся в обійми тієї країни, звідки з'явився», повторивши пропагандистський міф російських ЗМІ про «історичну приналежність» Криму.

З приводу країни-агресора Росії Марін Ле Пен не один раз висловлювалася компліментарно, називаючи її «великою нацією» і «великою економічною державою», а також виступала в Європарламенті за скасування антиросійських санкцій.

На фото: Марін Ле Пен відвідує Москву в травні 2015 року. Праворуч діючий глава служби зовнішньої розвідки РФ і радник президента Путіна Сергій Наришкін, який на момент візиту Ле Пен був головою Держдуми Росії.

ФОТО: інтернет

QHA