КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав міністрів вшанувати хвилиною мовчання пам'ять про загиблих кримських татар під час Депортації 1944 року. У своєму виступі він нагадав, що всього було депортовано близько 200 тисяч людей. Майже половина з них загинули ще в дорозі від нелюдських умов перевезення або в місцях заслання.

— Більшість з цих людей померли в дорозі. У XXI столітті, на жаль, ми маємо прояв такого ж режиму, який душить кримських татар на рідній землі в українському Криму, який анексували окупанти, заявив він

Прем'єр наголосив, що на даний час кримські татари на батьківщині позбавлені права на культуру і свободу.

Все те, що пов'язане з цим народом, забороняється. Людей кидають до в'язниць. Ще недавно ніхто не міг уявити, що це буде реальністю, зазначив Гройсман.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року у Криму розпочалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. По дорозі і протягом першого року заслання від голоду і хвороб загинули понад 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину до Криму лише 1989 року.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочато прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

QHA