КИЇВ (QHA) -

Україна в найближчі місяці буде ініціювати перед Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй застосування до Росії санкцій за невиконання проміжних рішень Міжнародного суду ООН.

Про це заявив Павло Петренко, міністр юстиції, в інтерв'ю "Обозревателю".

— Вважаю, що Росія не виконає проміжні рішення. Якщо Росія не відновить юридичний статус Меджлісу і не виконає інші положення проміжного рішення про заборону утисків україномовних громадян і кримських татар, будемо ініціювати перед Генасамблеєю застосування до Росії відповідних санкцій, — зазначив міністр.

За словами Петренка, зараз почався процес подачі пояснень для слухання по суті.

— Він закінчиться на початку наступного року. Думаю, логічно було б на той момент подати клопотання, щоб Міжнародний суд ООН направив відповідні документи до Генасамблеї. І паралельно треба самим ставити це питання перед Генасамблеєю, — заявив Петренко.

Також міністр констатував, що Міжнародний суд ООН працює в досить великих тимчасових рамках, тобто це питання місяців.

— Зараз літо — період відпусток, і це питання не актуальне. Тому мова йде або про осінь, або про початок наступного року, — підсумував міністр.

Раніше QHA повідомляло, що президент США Дональд Трамп підписав законопроект, який значно розширює санкції проти Росії. Багато експертів говорять, що, виходячи з прийнятого документа, Вашингтон серйозно взявся за Путіна, вводячи більш жорсткі обмеження для російської економіки, позбавляючи її кредитів і технологій.

ФОТО: інтернет

QHA