ЖИТОМИР (QHA) -

Сьогодні, 7 березня, Житомирська обласна рада затвердила порядок використання революційного червоно-чорного прапора ОУН на території регіону. Про це заявили у прес-службі облради.

Депутати рекомендують вивішувати прапор біля адміністративної будівлі Житомирської обласної ради, а також на будівлях, в яких розміщуються органи місцевого самоврядування, у певні дати, які пов'язані з видатними подіями національно-визвольної боротьби українського народу і вшануванням пам'яті національних героїв України.

Перелік дат складається з шести пунктів:

— 1 січня — день народження голови проводу ОУН Степана Бандери;

— 9 березня — день народження Тараса Шевченка;

— Четверта неділя травня — Свято Героїв (в останні дні травня загинули українські патріоти і державні діячі Симон Петлюра (глава Директорії УНР, головний отаман військ УНР, убитий НКВД в Парижі у 1926 році), Микола Міхновський (автор альманаху "Самостійна Україна", лідер партії "самостійники", убитий НКВД в Києві у 1924 році), Євген Коновалець (командир Січових стрільців, перший голова ОУН, убитий НКВД в Роттердамі у 1938 році);

— 23–24 серпня — День прапора і День незалежності України;

— 14 жовтня — День захисника України, День Покрови пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення УПА;

— 21 листопада — День гідності і свободи;

Також знак пам'яті Героїв національно-визвольної боротьби українського народу — революційний прапор ОУН будуть піднімати в траурному оформленні. У цьому випадку до верхньої частини древка або флагштока прапора прикріплюється чорна стрічка.

Окрім того, рекомендується керівникам підприємств, установ, організацій та громадських об'єднань Житомирщини вивішувати революційний прапор ОУН на будівлях у зазначені дні.

Раніше повідомлялося, що під час всіх урочистих і святкових заходів на державних будівлях і комунальних установах Тернополя одночасно з синьо-жовтим прапором будуть піднімати червоно-чорний прапор ОУН.

QHA