МОСКВА (QHA) -

Жителі окупованого Криму стали заручниками Росії. Про це заявила російська телеведуча і кандидат у президенти РФ Ксенія Собчак, яку цитує її передвиборний штаб.

— У Криму живуть люди — українські та російські громадяни — вони стали заручниками нинішньої ситуації. Множаться свідоцтва порушення прав людини в Криму, і в цих порушеннях винні російська, а не українська влада ... Я — один з небагатьох російських політиків, які відкрито заявляють про те, що події березня 2014 року — грубе порушення міжнародного права, — сказала вона.

Також кандидат у президенти РФ обурилася відмовою України пропустити її до окупованого Криму. За її словами, вона не веде в Криму ніякої передвиборної кампанії.

— Українська влада перешкодила єдиному російському політику, який підтримав їхній національний суверенітет, відвідати їхню країну в суворій відповідності з її законами, — підкреслила вона.

Відносно відвідування Криму в 2014 році, вона зазначила, що зробила свій візит як журналіст і в репортажі не підтримала окупацію.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці у Twitter назвав шизофренією ідею кандидата у президенти РФ Ксенії Собчак відвідати анексований Крим для спілкування з виборцями.

Нагадаємо, раніше Собчак заявила, що, у першу чергу, їде в Крим для спілкування з кримськими татарами, які, за її словами, «дуже незадоволені тією ситуацією, яка там склалася».

QHA