АНКАРА (QHA) -

Турецька Республіка продовжує підтримувати територіальну цілісність України. Про це прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив під час прес-конференції за підсумками зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Гройсманом.

— Туреччина продовжує підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, до складу якої входить Крим. Крим — міст дружби між нашими державами. Наший уряд продовжує тісну роботу з Україною задля вирішення проблем кримськотатарського народу. Ми вітаємо активну участь України в цьому питанні.

На думку турецького прем'єр-міністра, в України і Туреччини є потенціал у торговельних та економічних відносинах, який необхідно розвивати:

— Сьогодні ми обговорили можливості розвитку наших економічних і комерційних відносин. Нинішні цифри аж ніяк не відображають весь потенціал двох країн. Ми побачили, що наш потенціал співробітництва як у сільськогосподарській, так і в оборонній сфері, дуже високий. Я також знаю, що в Україні є безліч турецьких інвесторів, а також що ви, пане прем'єр (Гройсман. — Ред.) провели з ними зустріч на початку місяця. За це від імені всієї нації я висловлюю подяку.

Біналі Йилдирим торкнувся у своїй заяві також сфери туризму, нагадавши про рекордний мільйон українських туристів у Республіці в 2016 році. Турецький прем'єр висловив надію на те, що укладення нової угоди про переміщення за внутрішніми паспортами позитивно відіб'ється на турпотоці в цьому році, а також заявив про необхідність двосторонньої роботи в сфері повітряних перевезень.

Також сьогодні було підписано Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Радою вищої освіти Туреччини в сфері вищої освіти. Підписи під документом поставили міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і голова Ради вищої освіти Туреччини Екта Сарач.

Український прем'єр-міністр Володимир Гройсман, у свою чергу, зазначив, що всі підписані сьогодні в рамках візиту угоди виведуть відносини двох держав на ще більш високий рівень.

Крім слів подяки за підтримку Туреччиною України та освітлення потенціалу обох держав, Володимир Гройсман також подякував своєму турецькому колезі за новини щодо турецької торгівлі з Кримом:

— Ви сказали, що турецькі кораблі більше не будуть ходити до Криму. Це дуже важлива для нас заява. Ми відчуваємо вашу підтримку. Ваші наміри в цьому питанні є запорукою нашої дружби.

Як повідомляло QHA, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман 14-15 березня здійснює офіційний візит до Турецької Республіки.

ФОТО: інтернет

QHA