КИЇВ (QHA) -

Ситуація з правами людини в окупованому Росією Криму продовжує погіршуватись, а будь-які спроби критикувати дії режиму жорстко придушуються.

Як передає кореспондент QHA, про це заявив директор та дослідниця Human Rights Watch в Україні Таня Купер, презентуючи «Всесвітню доповідь Human Rights Watch — 2018» на брифінгу в УКМЦ.

— Торік ми двічі їздили у Крим, щоб продовжувати документувати кризу з правами людини, яка склалась на півострові після його окупації Росією 2014 року. Російська та місцева влада придушувала і придушує будь-які прояви публічної  критики російської політики стосовно Криму, в тому числі і за допомогою політичних переслідувань, — зазначила експерт.

Як приклад таких переслідувань, Таня Купер назвала порушення щодо проукраїнськи налаштованих кримських татар кримінальних справ із безпідставними звинуваченнями в сепаратизмі та тероризмі.

— Кримські татари, які виходять і намагаються публічно підтримувати своїх родичів, своїх друзів, виходять на мирні одиночні пікети проти затримань та кримінальних справ, а їх затримують і штрафують.

Вона також додала, що багато кому з журналістів неможливо більше перебувати на півострові, а тим, хто лишається, також «пришивають кримінальні справи» і позбавляють права на журналістську діяльність.

Як повідомляло QHA, 14 жовтня 2017 року у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Усього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова. Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства. Згодом окупаційний «суд» масово присуджував штрафи пікетникам.

Довідка: «Human Rights Watch» — міжнародна, неурядова, неприбуткова організація, яка займається захистом прав людини, зі штаб-квартирою у Нью-Йорку, США. Дослідження охоплює ситуацію з правами людини в 90 країнах світу.

QHA