КИЇВ (QHA) -

Перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг дипломатично уникнув прямого коментування заяви ватажка так званої "ДНР" Олександра Захарченка про створення псевдо-утворення "Малоросія".  Питання про оцінку СММ ідеї створення "Малоросії" та її впливу на виконання чи невиконання Мінських домовленостей, поставив представник одного із сепаратистських телеканалів сьогодні на брифінгу Хуга в Донецьку (цього тижня заступник глави СММ відвідує зону конфлікту на Донбасі по обидва боки лінії зіткнення).

Александр Хуг зазначив, що чув про заяви Захарченка, але так і не зміг особисто поспілкуватися з ним через небажання останнього.

- Я, як і ви, чув про заяви /щодо Малоросії/, зроблені паном Захарченком. Незважаючи на неодноразові спроби зв'язатися з ним, він не знайшов можливості зі мною зустрітися. 

Разом з тим, перший заступник глави СММ ОБСЄ зауважив, що ватажок так званої "ДНР" Олександр Захарченко поставив свій підпис під Мінськими угодами, взявши таким чином зобов'язання їх виконувати. Водночас, ці угоди виконуються лише частково, але СММ продовжуватиме стежити за їх виконанням, додав Хуг.

- Я можу говорити лише про факти. А факти є такими, що Мінські угоди в тому вигляді, в якому вони були підписані, в кращому випадку виконуються лише частково. Пан Захарченко поставив власноруч підпис під своїм прізвищем /на Мінських угодах/ і тим самим погодився сприяти їхньому виконанню. І ми будемо продовжувати документувати - виконує він ці угоди чи ні.

Александр Хуг також повідомив, що з початку року станом на 21 липня СММ ОБСЄ підтвердила 323 випадки жертв серед цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, з яких 59 - загиблих та 264 поранених. Ця цифра на 50% перевищує кількість жертв за аналогічний період минулого року.

Як повідомляло QHA, 18 липня ватажок угрупповання "ДНР" Олександр Захарченко виступив із заявою про створення так званої псевдо-держави "Малоросія" зі столицею в Донецьку, яка  мала б стати правонаступницею України. За твердженнями сепаратиста, цю ідею  буцімто підтримали представники низки областей України. Заява викликала бурхливу і неоднозначну реакцію навіть серед соратників бойовиків. Так ватажок луганських бойовиків Ігор Плотницький відхрестився від "проекту". 
Українська сторона, а також країни-члени нормандського формату висміяли або засудили фантасмагоричну пропозицію. У Франції і Німеччині заявили, що ідея протирічить духу як Мінського, так і "нормандського" формату. В Європі також висловили сподівання, що Росія засудить цей проект.
Президент України Петро Порошенко назвав проект "Малоросія" - мертвимтак само, як і похований вже проект "Новоросія".
Представники низки країн, зокрема, Туреччини, заявили, що розглядають наміри створення "Малоросії" як посягання на територіальну цілісність України.
Глава ОБСЄ Себастіан Курц заявив, що подібні "малоросійські" ініціативи ставлять під загрозу виконання Мінських угод, кидають виклик суверенітету України і закликав утриматись від них.
Російська сторона спочатку тримала паузу, посилаючись на необхідність детальніше вивчити озвучену пропозицію, але зрештою ані засудила, ані підтримала озвучену Захарченком ідею про псевдо-державу, в назві якої використовується слово "Росія".

QHA