КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ у своїх звітах не звинувачує жодну зі сторін конфлікту на Донбасі в ескалації, не робить жодних висновків щодо чиєїсь вини в тих чи інших подіях, а просто встановлює і оприлюднює факти. Таким чином перший заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг на прохання агентства QHA прокоментував слова міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про те, що начебто СММ у своїх звітах вказало, що за останню ескалацію на Донбасі несе відповідальність українська сторона.

Александр Хуг акцентував на тому, що завдання місії полягає в тому, щоб проводити моніторинг ситуації, а не робити висновки.

— СММ ОБСЄ в Україні нікого не звинувачує, жодну зі сторін, і ні на кого не вказує пальцем. Ми просто встановлюємо факти на місцях, і ці факти перебувають у публічному доступі для кожного щодня трьома мовами на нашому веб-сайті.

За  словами Александра Хуга, прерогатива робити висновки з оприлюдненої СММ інформації належить тим, хто їх читає, однак не треба приписувати ці висновки Місії.

 І це вже читачам наших звітів належить робити висновки. Але це в жодному разі не висновки СММ.

Як повідомляли російські ЗМІ, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що моніторингова комісія ОБСЄ начебто документально підтвердила, що за загострення на Донбасі відповідальність несуть радикальні і націоналістичні сили у Києві: "Відповідальність за новий виток ескалації ситуації несуть саме радикальні та націоналістичні сили у Києві. Це документально підтверджується звітами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ".  

Нагадаємо, з 29 січня 2017 року у районі Авдіївка-Ясинувата-Донецьк загострились бойові дії. Українська сторона стверджує, що вранці 29 січня російсько-сепаратистські війська почали атакувати позиції українських військ у районі Авдіївки, зокрема з використанням важкого озброєння. В результаті ЗСУ змушені були завдавати симетричних ударів у відповідь. Внаслідок атак бойовиків, зокрема обстрілів Авдіївки та околиць із РСЗВ «Град», місто було поставлене на межу гуманітарної катастрофи, в результаті пошкоджень ЛЕП тимчасово було припинено енерго- та водопостачання. Впродовж кількох днів після припинення обстрілів з боку бойовиків українська сторона відновила поставчання міста. З Авдіївки було евакуйовано близько 300 осіб, переважно дітей, літніх людей, інвалідів. Для допомоги цивільному населенню міста з різних куточків України почала надходити допомога — і від держави, і від небайдужих людей.

QHA