КИЇВ (QHA) -

Перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг заявив, що не хотів би спекулювати на темі відповідності Мінським домовленостям закону про деокупацію Донбасу, який нещодавно був ухвалений Верховною Радою.

Про це він сказав під час брифінгу в окупованому Донецьку, відповідаючи на питання місцевих журналістів щодо того, чи аналізує СММ відповідність Закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях» Мінським домовленостям (брифінг транслювався на ФБ-сторінці СММ).

— Я б не хотів спекулювати на тему, яке значення прийняття цього закону та сам цей закон матимуть у світлі Мінських домовленостей. Але з наших звітів ви бачите, що ми продовжуємо спостерігати за тим, як ці угоди дотримуються чи найчастіше не дотримуються, — сказав Хуг.

Перший заступник глави СММ ОБСЄ також підкреслив, що місія СММ є моніторинговою і покликана фіксувати факти, а не давати оціночні судження законодавству країни, де вони працюють. Водночас, він відзначив, що місія відстежує події, які відбуваються в українському парламенті, і спостерігачі стежили за перебігом обговорення і прийняття цього закону.

— Відповідно до мандату, СММ займається моніторингом, встановленням фактів. В мандат СММ не входить оцінка та висловлення суджень щодо того, які закони приймаються, — зазначив Хуг.

Хуг також запевнив, що СММ ОБСЄ буде продовжувати спостерігати за ситуацією вздовж лінії зіткнення на Донбасі та подіями в інших частинах України і публікувати цю інформацію у своїх публічних звітах.

Як повідомляло QHA, закон щодо деокупації (або реінтеграції) Донбасу зокрема визначає військові формування проросійських бойовиків на Донбасі як складову окупаційних Збройних Сил Російської Федерації, а утворення «ЛДНР» та створені ними «органи управління» — як окупаційну адміністрацію Російської Федерації.

QHA