КИЇВ (QHA) -

Станом на 27 жовтня СММ ОБСЄ підтвердила 407 цивільних жертв збройного конфлікту на Донбасі з початку цього року, що на 5% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це агентству QHA повідомив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

—  З 1 січня по 27 жовтня ц.р. СММ підтвердила 407 випадків жертв серед цивільного населення. Серед них 72 загиблих та 335 поранених. Якщо порівнювати цей проміжок часу із таким самим проміжком 2016 року, то ми фіксуємо збільшення на 5%.

За його словами, більш ніж чверть цих жертв підірвались на мінах та невибухлих боєприпасах. Крім того Хуг додав, що минулого тижня СММ підтвердила 6 випадків поранень мирних жителів.

Александр Хуг також розповів, що на Донецькій фільтрувальній станції наразі вже встановлена і у тестовому режимі працює тепловізійна камера СММ — замість знищеної при обстрілі три місяці тому. 

— Наразі ми встановили тепловізійну камеру відеоспостереження, і зараз вона працює у тестовому режимі. Ці спостереження вже відображені у наших щоденних звітах, оскільки камера вже реєструє випадки порушень режиму припинення вогню, що відбуваються на відстані близько 500 м від Донецької фільтрувальної станції.

Нагадаємо, що на ДФС було встановлено дві камери спостереження СММ ОБСЄ — звичайна і тепловізійна. Тепловізійну камеру СММ встановила на ДФС у серпні ц.р., однак вона пропрацювала лише один день і була виведена з ладу в результаті обстрілу з боку бойовиків. Після того ситуація навколо станції фіксувалася за допомогою звичайної камери. Коментуючи тоді знищення тепловізійної камери, Хуг наголосив, що вона була там встановлена для того, щоб забезпечити безпеку в районі станції, а умисне знищення камери є чітким знаком того, що «деякі люди не хочуть створювати зону, яка захищатиме життєво важливу цивільну інфраструктуру».

Як повідомляло QHA, у жовтні кількість цивільних жертв на Донбасі по обидва боки лінії зіткнення перетнула позначку у 400 осіб.

За весь 2016 рік СММ підтвердила 442 випадки жертв серед цивільного населення (88 вбитих, 354 поранених).

У вересні 2017 року СММ ОБСЄ встановила нові камери спостереження на КПВВ «Гнутове» (селище Пищевик), «Майорськ» та «Мар'їнка», а також у північній частині ділянки розведення в районі Станиці Луганської поблизу пам'ятника князю Ігорю (ОРЛО).

QHA