КИЇВ (QHA) -

101 картина відомого українського художника Івана Марчука пропала під час перевезення на виставку в Іспанії. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook радник міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол.

За його твердженням, художник влітку 2016 року передав найкращі свої роботи для зарубіжної виставки агенту, однак їх так і не доправили у виставкові зали.

— Зникла 101 картина відомого українського художника сучасності Івана Марчука.

Ще влітку минулого року він передав свої найкращі полотна для чергової зарубіжної виставки в Іспанії, як це було і раніше, своєму агенту. Останній обіцяв влаштувати «художній переворот» у свідомості європейців. На жаль, ні обіцяної вересневої, ані будь-якої іншої виставки видатний художник відтоді так і не відкрив. Ми прийняли рішення заявити про вчинений злочин до органів Національної поліції України. Сьогодні перший результат: відгукнувся агент, нібито пообіцявши повернути «золотий фонд», повідомив радник міністра.

Пізніше Михайло Апостол повідомив, що поліція вже відкрила кримінальне провадження у даній справі. Воно перебуває на контролі у міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

За його словами, востаннє агент дзвонив художнику у січні і стверджував, що картини перебувають в Іспанії, не уточнивши конкретної адреси.

Нагадаємо, 80-річний Іван Марчук посів 72-е місце у рейтингу геніїв сучасності, який 2007 року склала британська газета The Daily Telegraph. Він виявився єдиним українцем у цьому списку.

Творчість Івана Марчука унікальна. Художник невпинно експериментує з новими стилями живопису, серед яких найпопулярнішим є пльонтанізм — техніка тонких довгих мазків. Зараз творча спадщина видатного художника налічує понад 4 тисячі робіт.

ФОТО: інтернет

QHA