КИЇВ (QHA) -

Хід колишнього кандидата на пост президента Росії Ксенії Собичак зі звільнення політв'язнів — піар. Про це повідомила речник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Мар'яна Беца, передає кореспондент QHA.

— Хід Ксенії Собчак — це певний піар зі звільнення політв'язнів, але в цілому ми як МЗС працюємо щодня, щоб звільнити наших політв'язнів. Щодо Олега Сенцова, то ситуація дуже складна у тому плані, що, по-перше, він перебуває у Лабитнангі в Ямало-Ненецькому окрузі, по-друге, до нього не допускають наших консулів з моменту його незаконного затримання та ув'язнення, — зазначила вона.

Речник МЗС додала, що недопуск консулів до Сенцова — порушення міжнародного права, і відомство щодня працює над тим, щоб звільнити всіх українських політичних в'язнів з РФ.

QHA повідомляло, що на зустрічі кандидатів у президенти Росії, Ксенія Собчак передала Володимиру Путіну список з прізвищами 16 політв'язнів, яких вона попросила помилувати. Серед них двоє українців — Олег Сенцов та Олександр Кольченко.

Окрім українських політв'язнів Кремля, Собчак просить помилувати і росіян, засуджених за держзраду, екстремізм, «застосування насильства» до поліцейського, наркотики тощо.

QHA