КИЇВ (QHA) -

Головний редактор інтернет-видання Страна.ua Ігор Гужва виїхав до Відня і попросив політичного притулку у влади Австрії.

Про це заявили у повідомленні редакції видання, надісланому президенту Петру Порошенку.

У заяві наголошується, що на такий крок Гужві довелося піти "у зв'язку з тиском чиновників і правоохоронних органів".

— Ігор Гужва виїхав до Австрії після того, як у нього закінчився термін запобіжного заходу, визначеного судом, і він отримав законне право покинути Україну. Він залишається головним редактором видання і продовжує керувати "Страной" з-за кордону. Наш сайт працюватиме у колишньому форматі, зазначили у редакції.

Як повідомляло QHA, 24 червня Шевченківський суд Києва обрав для Ігорю Гужві запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 544 тис. гривень. Тоді ж прокурори пообіцяли оскаржити суму застави. Застава за головного редактора «Страни.uа» 26 червня внесла Світлана Крюкова.

22 серпня суд продовжив запобіжний захід головному редактору видання «Страна.uа» Ігорю Гужві на 30 днів.

Нагадаємо, 22 червня 2017 року про його затримання повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко у своєму Facebook. Луценко зазначив, що згідно з матеріалами Державної фіскальної служби України та прокуратури Києва, Гужва вимагав та отримав 10 тисяч доларів за нерозміщення компрометуючих матеріалів на чинного політика.

Джерело: Страна.ua

QHA