КИЇВ (QHA) -

Успішна реалізація закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» дозволить Україні перейти до завершального етапу відновлення територіальної цілісності — повернення Криму.

Таку думку в коментарі агентству QHA висловив офіцер Управління правового забезпечення Генштабу Збройних сил України, полковник юстиції Юрій Бобров.

За словами полковника юстиції, якщо закон досягне своєї мети і тимчасово окуповані Росією території Донеччини і Луганщини будуть звільнені, то Україна надалі буде вирішувати питання щодо звільнення Криму, який також окупований Росією.

Юрій Бобров наголосив, що метою Закону визначено звільнення окупованих територій як Донеччини/Луганщини, так і Криму.

— Звичайно, закон дозволить звільнити Крим. Мета закону — звільнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та Криму. І в преамбулі закону це написано, і в тексті закону це написано.

Скоріше за все, стосовно деокупації Криму може бути ухвалений новий закон або внесені відповідні додаткові зміни до Закону про деокупацію Донбасу, які розширять його положення. Пріоритетним шляхом звільнення Криму є дипломатичний, однак про всяк випадок, Україна розроблятиме й військові плани звільнення кримського півострова, відзначив Юрій Бобров.

— Після того, як будуть звільнені окуповані Донеччина і Луганщина, відповідно буде ухвалений або новий законодавчий акт, або внесені зміни до цього закону і будуть розроблятися плани, у тому числі і військові плани, для того, щоб звільняти територію Криму. Але зрозуміло, що головне — це дипломатичними методами буде вирішуватись питання, щоб Росія звільнила Крим.

Раніше лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв наголосив, що гонка озброєнь, яка призвела до краху Радянського Союзу, призведе і до розпаду Російської Федерації також, а це дозволить Україні відновити свій суверенітет над тимчасово окупованими Росією територіями.

QHA