КИЇВ (QHA) -

Депортація громадян Грузії з території України 21 жовтня відбулася з порушенням процедури. Про це заявила на прес-конференції 22 листопада Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, передає кореспондент QHA.

— 21 жовтня у рамках проведення операції "Мігрант", за повідомленням міграційної служби, зусиллями Нацполіції були затримані троє громадян Грузії, які перебували у Києві з порушенням міграційного законодавства. Попередньо це Абзінаїдзе, Макішвілі і Арбашвілі. Немає підтвердження, що Міграційна служба сповістила цих громадян, що вони повинні покинути країну, сказала вона.

За словами Лутковської, цього ж дня затримані були видворені на територію Грузії, у Тбілісі, повітряним транспортом, не зареєстрованим як судно, яке перебуває в розпорядженні правоохоронних органів.

Це пряме порушення законодавства України. У зв'язку з цим я б хотіла публічно звернутися до правоохоронних органів України з проханням повернути ситуацію у правове русло, заявила омбудсмен.

Також вона повідомила, що про прийняття рішення про примусове повернення мала бути поінформована прокуратура. Але відомство отримало документи вже після того, як громадян Грузії депортували.

Нагадаємо, 21 жовтня екс-президент Грузії і колишній губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі заявив про затримання екс-начальника його особистої охорони Георгія Рубашвілі. Пізніше Саакашвілі повідомив, що зникли ще двоє його соратників: колишній водій Михайло Абзіанідзе та інструктор Нацгвардії України Давид Макішвілі. Наступного дня виявилося, що їх депортували до Грузії.

QHA