КИЇВ (QHA) -

Уряд прийняв рішення націоналізувати ПриватБанк, відштовхуючись від необхідності захистити 20 мільйонів громадян України, які є клієнтами цієї найбільшої фінустанови.

Ефективні призначення менеджменту призвели до того, що банк уже зараз функціонує у нормальному режимі.

Про це в інтерв'ю виданню «Укрінформ» розповів прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

— Ми пішли на вимушений, але чесний крок стосовно українських громадян. Я не буду займатися політичними оцінками. Що для мене було важливо як для глави уряду? Одне двадцять мільйонів людей. Двадцять мільйонів людей, у яких там рахунки, кошти, кредитні картки тощо. Я керувався тим, щоб захистити цих людей.

Прем'єр розповів про перші кроки держави після націоналізації ПБ.

— Що ми зробили? Ми прийняли рішення про перехід банку у державну власність, ми його докапіталізувати.

Ми зараз призначили менеджмент. Я вважаю, що Олександр Шлапак, колишній міністр фінансів — високопрофесійний і відповідальний чоловік з інтелектом і досвідом. Сьогодні банк з точки зору управління перебуває в абсолютно надійних руках. Банк стабілізувався, ситуація нормальна. Закон гарантує повне повернення вкладів для фізичних осіб — вкладників банку, заявив Гройсман.

Нагадаємо, як передавало QHA, глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що Національний банк України у зверненні до уряду з приводу націоналізації ПриватБанку пропонував списати пасиви пов'язаних осіб на 32 млрд грн, але Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вдалося списати лише 29,4 млрд грн. За її словами, це свідчить про те, що колишнє керівництво банку встигло вивести з системи 2,5 млрд грн.

ФОТО: інтернет

QHA