КИЇВ (QHA) -

Про те, що природні багатства з ОРДЛО в окупантів ніхто не купить, заявив на засіданні парламенту у п'ятницю під час години запитань до уряду Володимир Гройсман. Він запевнив, що згідно з міжнародними нормами, цивілізовані держави не будуть купувати вкрадені копалини і продукцію, якою може торгувати країна-агресор, повідомляє кореспондент QHA з Верховної Ради.

— Рішення і механізми з цього питання розроблені. Проти Росії як окупанта введені санкції, зокрема і торговельні. Торгівля українськими надрами якимись іншими країнами просто заборонена. Це крадіжка, за яку вони нестимуть відповідальність зазначив прем'єр.

Що стосується походження будь-якої продукції, то вона підтверджується відповідними документами від виробника. І жодних легальних виробництв на територіях, тимчасово окупованих Росією на Донбасі чи в Криму, і жодних реєстрацій не може бути, — каже Гройсман.

Надра, які можуть бути вкрадені (може, вони ще й чорнозем надумають вивозити...), не можуть бути в жодній цивілізованій країні реалізовані, повідомив прем'єр з трибуни парламенту. Це міжнародні юридичні норми, і жодних додаткових рішень приймати не потрібно. Але вчора ми отримали рішення РНБО, і над ним працюємо що подивитися, які ще механізми потрібно ввести, зазначив він.

Нагадаємо, 15 березня РНБО відреагувала на захоплення розташованих в ОРДЛО підприємств, які перебували під українською юрисдикцією, і загострення ситуації в зоні АТО.

РНБО ухвалила тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію розмежування.

Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Національній гвардії України за участю Служби безпеки України доручено невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію дотику залізничними та автомобільними шляхами. Переміщення вантажів припинено з 13-ї години 15 березня.

Кабінету Міністрів доручено невідкладно розробити і ввести в дію план заходів щодо забезпечення безпечного та надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив захоплення підприємств в ОРДЛО на економіку та бюджет країни і вжити заходів щодо його мінімізації.

QHA