КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман просив народних депутатів про продовження роботи Верховної Ради до прийняття пенсійної реформи. Про це він сказав, звертаючись до депутатів з урядової ложі в ВР, куди він прийшов на засідання у четвер, 21 вересня.

— Я хочу попросити всіх вас підтримати ініціативу про продовження роботи до завершення розгляду пенсійної реформи в Україні. Саме пенсіонери чекають наших відповідальних рішень. Ми довго йшли до цього рішення, і ми дуже близько. Я дуже прошу вас — давайте об'єднаємося і підтримаємо це рішення. Це настільки важливо, що ми маємо стільки часу, скільки потрібно, щоб саме сьогодні, у цей історичний день ми змогли прийняти цю реформу, — сказав Гройсман.

Спікер Андрій Парубій тричі ставив на голосування питання про скасування перерви в засіданні з 14:00 до 16:00, проте його пропозиція не знайшла підтримки народних депутатів — 219, 212 і 212 голосів відповідно.

Зараз у сесійній залі продовжують розглядати поправки до законопроекту №6232 у рамках судової реформи.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за зміни до Конституції в частині правосуддя, а також прийняла новий закон про судоустрій і статус суддів. Для закріплення змін їх також необхідно внести до Цивільно-процесуального кодексу, Господарського процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства і багато інших законів. Однак на етапі другого читання до законопроекту було подано майже 5 тис. поправок.

19 вересня народні депутати розглянули тисячу з 4383 поправок до законопроекту про внесення змін до низки кодексів, що входить у пакет судової реформи. У той же час, при розгляді нардепи не підтримали жодну з поправок — під час голосування «за» були менше сотні народних обранців. Більше половини місць депутатів у сесійній залі були порожніми.

QHA