ХАРКІВ (QHA) -

Володимир Гройсман розповів журналістам про взаємозв'язок вугілля, металургії та електроенергії. На його думку, Україна критично залежить від вугілля, що поставляється з ОРДЛО, без поставок цієї стратегічної для української економіки сировини можуть відразу зупинитися металургійні заводи, припиниться надходження валютної виручки, тисячі людей втратять роботу і засоби до існування.

— Я вважаю, що необхідно всім українським патріотам осмислити те, що відбувається сьогодні, критично на це все подивитися і з метою подолати контрафактну, контрабандну торгівлю неприпустимими товарами, незаконну торгівлю повинні зробити все, щоб створити необхідні механізми, заявив Гройсман. Я готовий до будь-якого взаємодії.

Отримавши за останні кілька місяців зростання економіки, прем'єр-міністр вважає неприпустимими будь-які дії, які можуть призвести економіку знову до падіння.

Варто нагадати, що 25 січня в районі селища Гірське Луганської області ветерани добровольчих батальйонів «Донбас» і «Айдар» заблокували першу гілку залізниці, по якій йшов обмін товарами між непідконтрольними уряду територіями і рештою України. У наступні тижні після блокування цієї гілки активістами були заблоковані ще дві залізничні лінії. Уряд України практично відразу ж відреагував на «блокаду» загрозою віялових відключень електрики по всій країні.

QHA