КИЇВ (QHA) -

На честь 100-річчя українського Кабміну в будівлі Клубу Кабінету міністрів України в Києві проходить урочисте засідання уряду під головуванням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. На заході присутні всі міністри і прем'єр-міністри незалежної України, серед них — Юрій Єхануров (прем'єр-міністр з вересня 2005-го по серпень 2006 року), Анатолій Кінах (прем'єр-міністр у 2001-2002 рр.), Леонід Кучма (прем'єр єр-міністр з жовтня 1992-го по вересень 1993 року) Євген Марчук (6-й прем'єр-міністр України з 1995-го по 1996 рік), а також 15-й прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, який посів цю посаду після перемоги Революції Гідності.

— В останні три роки ми проходимо важкий шлях — шлях змін, трансформації, втрат, але я глибоко переконаний, що Україна може об'єднатися заради того, щоб стати сильною, щоб врешті-решт наша незалежність була підтверджена нашими справами. Я завжди кажу, що боротьба за незалежність повинна тривати щодня. Багато поколінь мріяли про незалежну Україну. Багато народів світу не мають можливість отримати свою державу. Українці мають свою державу і повинні служити їй так, щоб затвердити свою незалежність, свої демократичні цінності, боротьба за які в Україні триває, — зазначив чинний прем'єр-міністр, передає кореспондент QHA.

Юрій Єхануров під час свого виступу назвав дві основні реформи, які, на його думку, сьогодні потрібні Україні.

— Перша — децентралізація України. Затягування цього процесу веде до створення кланів на місцях. Еліта не оновлюється. За планом передбачене створення більше двох тисяч територіальних громад. Другий важливий напрям — реформа держслужби. Хочу, щоб всі міністри зрозуміли важливість цих двох напрямів і в цьому році завершили обидві реформи, — заявив він.

У свою чергу Арсеній Яценюк зазначив, що сьогодні історія повторюється.

— Сто років тому Росія відправила війська, щоб знищити молоду українську демократію. Три роки тому Росія відправила війська до Криму і Донбасу, щоб знищити незалежну Україну, — сказав він.

При цьому Яценюк підкреслив, що у зв’язку з війною з Росією необхідно продовжувати реформи у сфері оборони, щоб українська армія повністю відповідала стандартам НАТО, а також висловив надію на те, що питання вступу України до ЄС скоро стане основним питанням європейських колег.

Довідка. Датою появи першого українського уряду Кабмін вважає прийняття Українською Центральною Радою «Основ тимчасового управління на Україні» 18 липня 1917 року. Цим документом було створений Генеральний секретаріат як вищий орган управління в країні. Перший склад Генерального секретаріату очолював Володимир Винниченко, до нього входили Симон Петлюра, Сергій Єфремов та інші видатні діячі.

QHA