КИЇВ (QHA) -

Торгова блокада Донбасу була організована тими, хто не підтримує інтереси України. Про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив на засіданні Кабінету міністрів, передає кореспондент QHA.

— Блокада принесла тільки шкоду. Давайте подумаємо, яка мета була у тих, хто її ініціював. Наприклад, серед їхніх вимог було звільнити всіх ув'язнених. Однак сьогодні задіяні всі механізми, щоб звільнити всіх українців, але це вирішується тільки в одному кабінеті в РФ. Вони свідомо розуміли, що це нереально, — сказав Гройсман.

При цьому він зазначив, що блокада, в першу чергу, шкодить економічному зростанню України.

— Якщо ми подивимося на шкоду, то видно, що вона зачіпає українську економіку. Блокада була організована в той момент, коли ми отримали шанс на стрімке економічне зростання, — упевнений прем'єр.

Він також підкреслив відмінності торгової блокади Донбасу від енергетичної блокади.

— Ніхто не бачить, що ми більше 500 днів живемо без газу РФ. Ще влітку 2016 року, коли був зібраний надзвичайний штаб, я говорив, що росіяни все зроблять, щоб припинити поставки нашого українського вугілля для забезпечення нашої економічної незалежності. І вони це зробили, через інших людей. І тільки тому, що ми змогли підготуватися до сезону, ми тримаємо цю ситуацію під контролем... Сьогодні ми приймемо рішення про продовження надзвичайних заходів в енергетиці нашої країни, — повідомив глава уряду.

Як заявив Гройсман, мета України на сьогоднішній день — енергетична незалежність, і ця мета буде досягнута.

QHA