КИЇВ (QHA) -

Генпрокуратура подала клопотання до Печерського райсуду про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування проти Віктора Януковича, підозрюваного в організації теракту і вбивств на Майдані.

Управління спеціальних розслідувань ГПУ здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні від 23 червня 2017 року. Віктора Януковича підозрюють в організації перевищення влади і службових повноважень працівниками правоохоронних органів з метою перешкоджання активістам Майдану, що призвело до масових жертв серед мітингувальників.

Екс-президенту також інкримінують організацію умисних вбивств і замахів на умисні вбивства учасників Майдану в період з 18 по 20 лютого 2014 року.

Крім того, Януковича звинувачують в організації терористичного акту 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві.

— За результатами розслідування 26.09.2017 до Печерського районного суду Києва подано клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного Януковича у скоєнні вищезазначених злочинів, сказано у повідомленні ГПУ.

Судовий розгляд клопотання намічений на 12:40 5 жовтня.

Керівник департаменту Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив про високий ризик того, що після 20 листопада не можна буде відкривати нові кримінальні провадження у злочинах проти активістів Майдану, тому що не створено Державне бюро розслідувань (ДБР).

Нагадаємо, раніше Печерський райсуд обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту для колишнього заступника начальника департаменту громадської безпеки МВС Сергія Поготова, якого підозрюють у незаконній протидії учасникам Революції Гідності.

QHA