КИЇВ (QHA) -

ГПУ звернулася до генеральної прокуратури Росії з проханням передати до України з анексованого Криму бойовика терористичного угрупування «ДНР» Вадима Погодіна, який підозрюється в жорстокому вбивстві 16-річного жителя Краматорська Степана Чубенка. 21 липня про це в Фейсбуці повідомила речник Генпрокуратури України Лариса Сарган.

— Ми будемо робити все можливе, щоб злочинці понесли передбачене законом покарання, навіть якщо вони ховаються на тимчасово окупованій території. Панове російські прокурори! Якщо у вас ще залишилися хоч якісь залишки совісті та честі, не покривайте вбивцю дитини! Вадим Погодін повинен постати перед судом і понести законне покарання за особливо тяжкий злочин, — процитувала речник ГПУ заступника генерального прокурора України Євгена Єніна.

Раніше мати вбитого 16-річного підлітка зажадала від Генпрокуратури України вжити всі дії, необхідні для екстрадиції бойовика «ДНР» Вадима Погодіна, підозрюваного у вбивстві її сина, з Криму. Відкрите звернення вона опублікувала в Фейсбуці в зв'язку з тим, що у Погодіна незабаром закінчується термін арешту, внаслідок чого він може вийти на свободу.

Нагадаємо, наприкінці червня у місті Ялті на території окупованого півострова за запитом Інтерполу був затриманий один із командирів так званої «ДНР» Вадим Погодін. Терористу інкримінують ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство заручника або викраденої людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч. 3 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

ФОТО: інтернет

QHA