КИЇВ (QHA) -

Генпрокуратура України розслідує 259 кримінальних справ, порушених за фактом розстрілів мирних протестантів на київському Майдані під час Революції Гідності. Про це в середу 15 лютого повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко на нараді за підсумками роботи Генпрокуратури за 2016 рік, передає кореспондент QHA.

— Розслідується 259 кримінальних справ, з них до суду направлено 142 обвинувальних акти, — сказав він.

Юрій Луценко також навів статистику обвинувальних актів за фактом російської агресії проти України. Всього ГПУ склала 15 тисяч кримінальних проваджень, 4 тисячі актів направлено до суду (за станом на листопад 2016 року).

— Докази російської агресії я особисто направляв до міжнародного кримінального суду. У них містяться відомості, що під Іловайськ Росія безпосередньо вводила війська — 41 особи, — заявив генеральний прокурор.

У рішенні Печерського суду Києва від 31 січня 2017 року йдеться, що Генеральна прокуратура України звинувачує Міністерство оборони в знищенні журналу обліку секретних телефонних розмов керівництва під час трагічних подій на київському Майдані.

Телефонні розмови фіксувалися на комутаторах засекреченого зв'язку та відзначалися в журналах обліку телефонних переговорів абонентів, які потім повинні були зберігатися в архіві.

Однак прокуратурою було встановлено, що журналів, датованих 2014 роком, в архіві немає.

— Журнал обліку переговорів, який вівся у 2014 році на комутаторі засекреченого зв'язку, вже знищений, — йдеться в документах справи.

Суд також отримав від представників потерпілих нове відео розстрілів на Майдані.

На кадрах, які, імовірно, знімалися з готелю «Україна», видно, що вогонь ведеться через вантажівки, що стоять перед бетонними барикадами. Стріляють особи в чорній формі, а протестувальники падають на землю від поранень.

QHA