КИЇВ (QHA) -

Генеральна прокуратура України проводить серію обшуків за місцем проживання колишніх посадових осіб Приватбанку.

Про це повідомляється на сайті прес-служби Генпрокуратури.

— З матеріалів виробництва відомо, що колишнє керівництво Приватбанку в період 2008-2016 років, незважаючи на законодавчу заборону проведення операцій з пов'язаними із банком особами, після отримання від Національного банку рефінансування, зокрема за рахунок цих коштів, надало пов'язаним з банком суб'єктам господарювання кредити на загальну суму близько 267 млрд гривень.

У Генпрокуратурі наголосили, що колишні топ-менеджери банку незаконно надавали юридичним особам, у яких виявили ознаки фіктивності, кредитні кошти на заздалегідь невигідних для банку умовах.

У зв'язку з цим після націоналізації держава була змушена докапіталізувати Приватбанк на суму 116 млрд грн.

В ході обшуків стало відомо, що в більшості випадків за юридичними адресами зазначених так званих суб'єктів господарювання відсутні і юрособи, і будь-які ознаки здійснення господарської діяльності.

Відзначається, що під час розслідування суду вже заарештовано понад 300 об'єктів нерухомості по всій країні і арешти ще тривають.

Як повідомляло QHA, раніше Володимир Гройсман розповів про мотиви, що спонукали уряд прийняти рішення про націоналізацію ПриватБанку.

ФОТО: інтернет

QHA