КИЇВ (QHA) -

Генеральна прокуратура України звернулася до Печерського районного суду Києва з проханням про надання дозволу на проведення спеціального досудового розслідування відносно Володимира Константинова, Сергія Аксьонова, Наталії Поклонської, Сергія Абісова, Віктора Мельниченка, Сергія Шахова, Рустама Теміргалієва, Петра Зими, Олексія Чалого і Юрія Дойникова. Про це повідомляється на сайті ГПУ.

Стверджується, що прийняття судом такого рішення дозволить завершити досудове розслідування відносно кримських колаборантів і направити обвинувальні акти до суду, незважаючи на їх знаходження за межами контрольованої території України.

Відзначається, що в зв'язку з неодноразовою неявкою підозрюваних на виклики слідчого і прокурора, а також відсутністю поштового зв'язку з окупованою територією 3 квітня були складені письмові повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри і про нові підозри зазначеним посібникам окупантів.

Нагадаємо, що слідчим відділом управління з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України розслідується кримінальну виробництво за підозрою Аксьонова, Константинова, Поклонської та інших в скоєнні ними злочинів, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 109 (вчинення дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до тяжких наслідків), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) КК України.

Зокрема, встановлено, що вказані особи упродовж лютого-березня 2014 року, перебуваючи на території Автономної Республіки Крим, створили і взяли участь у діяльності злочинної організації з метою насильницького повалення конституційного ладу і зміни меж території України.

ФОТО: інтернет

QHA