КИЇВ (QHA) -

Генеральна прокуратура почала розслідування відносно першого заступника директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углави за підозрою в ухилянні від сплати податків і приховуванні громадянства Грузії при прийомі на роботу. Про це йдеться в рішенні суду від 13 травня, повідомляє джерело.

Згідно з ним, Генпрокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні від 24 березня за фактами внесення завідомо неправдивих відомостей в офіційні документи, їх використання та зловживання службовим становищем посадовими особами правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки.

Слідчий вказує, що 25 квітня 2015 року наказом директора НАБУ на посаду його першого заступника був призначений Углава, який на той час ще не втратив громадянства Грузії, що суперечить Закону України «Про державну службу», що позбавляє права на держслужбу підданих інших держав.

— Таким чином, Углава при прийомі на державну службу до НАБУ вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості про відсутність у нього громадянства іншої держави, що надало йому можливість у подальшому зайняти пост першого заступника директора НАБУ, — вважає слідство.

Також наголошується, що посадові особи бюро, які займалися прийомом на службу Углави, ймовірно, навмисне використовували своє службове становище всупереч інтересам служби та завдали істотної шкоди інтересам держави, які охороняються законом.

Крім того, зазначено, що Генпрокуратура розслідує можливе ухилення Углави від сплати податків.

— Встановлено, що він (Гізо Углава. — Ред.) у 2016 році реалізував свої корпоративні права в грузинському ТОВ «Транспортир» (LLC Transportir), за що отримав прибуток у розмірі 3,38 млн грн, але не сплатив до державного бюджету України грошові кошти в сумі 608,52 тис. грн (18%), чим порушив вимоги Податкового кодексу.

Рішення суду оскарженню не підлягає.

ФОТО: uareforms.net

QHA