КИЇВ (QHA) -

Генпрокуратура України готує клопотання щодо зміни запобіжного заходу головному редактору інтернет-видання "Страна.uа" Ігорю Гужві.

Про це заявили у прес-службі ГПУ.

— Прокурором готується клопотання до суду щодо обернення застави в дохід держави та зміну запобіжного заходу на більш суворий, — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі стверджують, що Гужву неодноразово викликали до суду, однак він не з'являвся, мотивуючи це поганим станом здоров'я.

— Під час судового розгляду прокурором подано клопотання до суду в частині покладання на обвинуваченого додаткових обов'язків, у тому числі здати на зберігання три паспорти для виїзду за кордон. Однак рішенням Шевченківського районного суду Києва в клопотанні прокурора щодо обмеження у користуванні обвинуваченим закордонними паспортами відмовлено, — заявили у прес-службі.

Раніше повідомлялося, що Гужва виїхав до Відня і попросив політичного притулку у влади Австрії.

Як повідомляло QHA, 24 червня Шевченківський суд Києва обрав для Ігоря Гужви запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 544 тис. гривень. Тоді ж прокурори пообіцяли оскаржити суму застави. Заставу за головного редактора «Страни.uа» 26 червня внесла Світлана Крюкова.

22 серпня суд продовжив запобіжний захід головному редактору видання «Страна.uа» Ігорю Гужві на 30 днів.

Нагадаємо, 22 червня 2017 року про його затримання повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook. Луценко повідомив, що, згідно з матеріалами Державної фіскальної служби України та прокуратури Києва, Гужва вимагав і отримав 10 тис. доларів за нерозміщення компрометуючих матеріалів на одного з українських політиків.

QHA