КИЇВ (QHA) -

Говорити про створення кримського уряду у вигнанні поки рано, заявив у ефірі "5 каналу", де спільно з інформаційним агентством QHA («Кримські новини»), Радіо Hayat і «Крим.Реалії» проходить марафон під назвою «4 роки опору», лідер кримськотатарського народу, народний депутат, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, є "речі, які Україна не може створити без повернення Криму".

Разом з тим Джемілєв високо оцінив те, що Україна створює кримську поліцію, прокуратуру та інші структури анексованого Криму.

Лідер кримськотатарського народу закликав визнати закон про колаборантів, який би законодавчо визначав, хто підпадає під це поняття.

— Адже у людей є страх. Нам треба чітко визначити, хто підпадає під поняття "колаборант". Люди думають, ось повернеться Україна, і буде гірше, ніж зараз, сказав він.

Зазначимо, координатор руху "Євромайдан-Крим" (2013-2014 рр.) Андрій Щекун заявив, що Україні слід на законодавчому рівні врегулювати створення кримського уряду у вигнанні (екзилі).

Сьогодні, 26 лютого — 4 роки з того дня, коли у Криму багато тисяч громадян України вийшли на акцію на підтримку територіальної цілісності країни, тому що в ніч з 26 на 27 лютого з'явилися "зелені чоловічки".

Нагадаємо, 26 лютого, в День спротиву Криму російській окупації інформаційне агентство QHA («Кримські новини») і Радіо Hayat спільно з «5 каналом» і «Крим.Реалії» проводять марафон під назвою «4 роки опору».

В рамках марафону відбудеться пряма трансляція мітингу на Майдані Незалежності у Києві, який організовує Меджліс кримськотатарського народу і ряд громадських і правозахисних організацій. Цей захід солідарності на підтримку тих громадян України, які проживають в умовах російської окупації у Криму.

Нагадаємо, в цей день 2014 року біля будівлі Верховної Ради Криму пройшов мітинг за збереження територіальної цілісності України і недопущення прийняття парламентом АРК рішень, спрямованих на дестабілізацію ситуації в автономії.

У мітингу, організованому Меджлісом кримськотатарського народу, взяли участь близько 15 тисяч кримських татар, українців та кримчан інших національностей.

Саме 26 лютого громадянське суспільство Криму виступило за територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам у Криму провести позачергову сесію парламенту, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому цей день по праву вважається Днем спротиву Криму російській окупації.

QHA